5 celów jakie powinna każda z nas wykonać w tym roku!

25 February 2019

“Discipline is the bridge between goals and accomplishment”. (Dyscyplina jest mostem łączącym cele i ich osiągnięcie.)

Jim John

1.SAMODYSCYPLINA

Jeśli naprawdę chcesz zrealizować swoje marzenia to czas na burzę mózgów, selekcję najważniejszych dla Ciebie celów na następne miesiące. Czas na ich skuteczne rozplanowanie. Żeby tak się stało, nie wystarczy tylko myślenie. Potrzebna jest spora determinacja, systematyczność i totalna samodyscyplinie w działaniu. Oznacza to, że sama powinnaś ustalać dla siebie ścisłe terminy i trzymać się ich choćby nie wiem co!

Najlepszy sposób, to oczywiście planowanie z wyprzedzeniem, możesz skorzystać z naszego całorocznego kalendarza Simple Calendar 2019 lub półrocznego Simple Plannera, w  którym sama uzupełniasz daty. Obydwa narzędzia zostały zaprojektowane tak, aby pomóc Ci skutecznie zaplanować Twoje życie. Sprawdź dostępność narzędzi do planowania w naszym sklepie TUTAJ! Uwaga – ostatnie egzemplarze naszych kalednarzy teraz 40% taniej.

Dla ułatwienia możesz zacząć od kalenarza – planera rocznego (ja korzystam z naszego planera ściennego do druku, który znajdziesz TUTAJ!). Zarezerwuj w nim wszystkie ważne daty i wolne terminy np. wyjazdy, urodziny, święta, wakacje czy inne rodzinne eventy, ogólne spojrzenie na rok pozwoli Ci szybko zorientować się, ile pozostało Ci realnego czasu na wyznaczone cele. Teraz jesteś gotowa na pracę z kalendarzem 2019. Rozpocznij od rezerwacji tych terminów i ważnych dat w planie kwartalnym i zestawieniach miesięcznych. Co pozwoli Ci w prosty sposób utrzymać kontrolę nad pozostałym czasem, który przeznaczysz na realizację zadań przypisanych do danego celu. Zastanów się, jaki jest Twój najważniejszy cel w danym miesiącu, podziel go na mniejsze części i zadania do wykonania każdego dnia. Aby utrzymać się na dobrej drodze, w kalendarzu wyznaczaj maximum 3 priorytety dziennie, pamiętaj ustalaj do nich szczegółowy harmonogram pracy i do dzieła 🙂 

Codzienne przeglądaj plan dnia, działaj w/g ustalonego harmonogramu, to pomoże Ci pamiętać o dotrzymywaniu terminów. Jeśli możesz deleguj nadmiar obowiązków, a to co sprawia Ci trudność, a musi być wykonane przez Ciebie, rozłóż na jeszcze mniejsze części i jeśli konieczne to przenieś realizację na kolejny dzień. Uwaga ważna sprawa: Simple Calendar 2019 przypomni Ci również o małej przyjemności, którą zaplanujesz dla samej siebie 🙂 Pamiętaj przeglądaj i notuj top cele miesiąca w planie miesięcznym. Dzięki temu nigdy nie zapomnisz, nad czym chcesz pracować.

2. PEWNOŚĆ I WIARA W SIEBIE, DOCEŃ SWÓJ POTENCJAŁ

Kochana czas nauczyć się być bardziej pewną siebie. 🙂 Co miesiąc razem z naszą psycholog Małgosią Pawlińską, organizujemy bezpłatne Webinary, które mają na celu wspierać kobiety w obszarach: psychologii, coachingu i skutecznego planowania. Dzięki tym szkoleniom rozwiniesz swoją odporność psychiczną, odnajdziesz w sobie pokłady odwagi i siły wewnętrznej, co pozwoli Ci w pełni zaangażować się w swoje życie oraz skutecznie realizować własne marzenia. W końcu nabierzesz odwagi i zaczniesz robić rzeczy po swojemu, nauczysz się ufać sobie. Dlatego 2019 ogłaszam rokiem wyjścia poza strefę komfortu! Kochana dostęp do poprzednich spotkań znajdziesz TUTAJ (pod koniec tygodnia dostępny będzie nasz ostatni Webinar o wzmacnianiu poczucia własnej wartości i zdrowej samoocenie).

3. ROZWÓJ OSOBISTY

Odpowiedz sobie na pytania: 

Co chcesz osiągnąć, jak chcesz żyć, kim chcesz być, co chcesz mieć? 

Żeby skutecznie zaplanować swój rozwój osobisty musisz dobrze poznać swój schemat życia. Poznać i pokochać siebie, tak abyś poczuła jak ważny jest Twój własny rozwój!  Co możesz więc zrobić dla siebie już dziś? Jeśli np. od lat marzysz o nauce gry na pianinie, to chyba czas, abyś w końcu zastanowiła się co takiego możesz zrobić każdego dnia lub choćby raz w tygodniu aby przybliżyć się do realizacji? Zacznij więc od uporządkowania tego co jest naprawdę dla Ciebie istotne. Pierwsze strony kalendarza przydadzą Ci się na zapisanie wizji, misji i najważniejszych celów oraz rozplanowanie je w czasie.

Pomyśl nad ukrytymi pragnieniami, czego zawsze chciałaś dokonać, o czym marzysz, co chcesz udoskonalić, zrobić lepiej… Na tym etapie nie martw się realizacją,  zacznij od burzy mózgu, zapisz na kartce wszystko to co kłębi Ci się w głowie, zastanów się co z tego, co wypisałaś jest dla Ciebie ważne, podziel na określone przez Ciebie kategorie. 
Np. związane z wartościami w/g których żyjesz lub chcesz żyć np:
– kategoria rzeczy związanych z karierą, 
– wszystko to co związane z rodziną,
– zdrowie
– kreatywność i pasje, które chcesz rozwijać

Teraz możesz otworzyć kalendarz na początkowych stronach i uzupełnić rubryki o wyszczególnione cele i przejść do planowania ich realizacji. O tym od czego zacząć własny rozwój osobisty jak go zaplanować dowiesz się ze szkolenia online, które przeprowadziłam z naszą psycholog Małgosią Pawlińską. Jeśli jesteś zainteresowana TUTAJ znajdziesz więcej szczegółow na temat szkolenia.

4. SŁABE STRONY ZAMIEŃ W MOCNE

Jeśli uczestniczyłaś w naszych Webinarach to przyszedł czas na sporządzenie listy wszystkich rzeczy, których się o sobie dowiedziałaś! Powinnaś już wiedzieć, jak wykorzystać swoje słabości, aby stać się lepszą wersją siebie, aby nie powtarzać błędów i robić rzeczy mądrzejsze, dzięki wyciągniętym z własnych doświadczeń. Nasze comiesięczne, bezpłatne szkolenia online z serii: ”Nie odkładam swojego życia na później!” pomogą Ci odnaleźć siebie samą i odważnie ruszyć w kierunku własnych marzeń. Pamiętaj (CEL 3)– stawiaj na własny rozwój! Zaplanuj i zarezerwuj czas dla siebie 🙂 Następny webinar już w marcu, nie przegap zapisów na bezpłatne spotkanie online! Tym czasem nasz Webinary znajdziesz TUTAJ! (jak wspomniałam wyżej, pod koniec tygodnia dostępny będzie nasz ostatni Webinar o wzmacnianiu poczucia własnej wartości i zdrowej samoocenie)

5. FOLLOW YOUR DREAMS 🙂

Niezależnie od tego, jakie masz marzenia, ważne jest, aby w końcu odważyć się i rozpocząć choćby najmniejsze działania w ich kierunku. Nie wszystkie są możliwe do osiągnięcia od ręki, dlatego potrzebna Ci będzie dyscyplina (CEL 1), wytrwałość, pewność i wiara w siebie (CEL 2), umiejętne planowanie z wykorzystaniem wiedzy, wyciągniętej z własnych doświadczeń (CEL 4) oraz własny rozwój (CEL 3). Niezależnie od tego, czy zaczynasz nową firmę, czy pragniesz się nauczyć języka obcego, czy zmienić totalnie kierunek swojej pracy, czy zacząć więcej podróżować, czy zrzucić 15 kilo, zastanów się co mogłabyś zrobić JUŻ DZIŚ, aby rozpocząć działanie i nawet malutkimi kroczkami iść w końcu w stronę celu! Tak, aby pod koniec 2019 roku, dumnie stwierdzić:

“OMG! sama sprawiłam, ze ten rok był wyjątkowym i przybliżył mnie do wyznaczonego celu!” lub “OMG! zrealizowałam mój wymarzony od lat cel” BRAWO JA! KOCHAM CIĘ! DZIĘKI WIELKIE!

Na koniec motywacja od inspirującej od lat Oprah Winfrey, tak na miły początek tygodnia 🙂

If you want to accomplish the goals of your life, you have to begin with the spirit. 

The biggest adventure you can take is to live the life of your dreams.

Passion is energy. Feel the power that comes from focusing on what excites you. 

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT

Shares