Diy Kwiatowa korona na tort / DIY cake crown

23 August 2015

diy-cake-crown1Moje Kochane dzisiaj romantyczny wianek z papierowych ręcznie malowanych kwiatów, który możecie wykorzystać do dekoracji tortu lub do dekoracji romantycznego przyjęcia. Jak ja lubię takie cudeńka:)))
Do wykonania potrzebujesz: kwiatowy drut, zieloną satynową wstążkę, gorący klej, papier do malowania akwarelą, farbki akwarelowe, nożyczki, pędzel, bibułę i pręciki kwiatowe.
Krok 1: Skręcić drut kwiatowy w formę okręgu i owiń zieloną wstążką, użyj gorącego kleju do zabezpieczenia. Z papieru wytnij ok. 14 kółek o ok. 5 cm średnicy, które posłużą Ci za płatki kwiatowe, możesz delikatnie wyszczerbić krawędzie kręgów, dla naturalniejszego efektu. Wycięte kółeczka delikatnie natnij w dolnej części – patrz na zdjęciu nr 1. A do sklejenia płatków potrzebny Ci będzie jeden płatek bazowy bez dolnego nacięcia. Jeżeli chcesz, dodatkowo możesz wyciąć kilka kształtów liści.
Krok 2: Rozpocznij malowanie płatków akwarelą w wybranym kolorze. Dla osiągnięcia ciekawszego efektu, pomaluj brzegi płatków na kolor ciemniejszy, a na pozostałej powierzchni płatka zostaw gdzieniegdzie białą plamkę. Nie zapomnij pomalować liści:)
Krok 3: Gdy płatki są suche, można przystąpić do montażu. Żeby nadać płatkom 3D wygląd, skrzyżuj nacięte końcówki płatków i sklej kropelką ciepłego kleju.
Krok 4: Ok, nadszedł czas, aby przykleić płatki do płatka bazowego:) Rozgrzej pistolet z klejem silikonowym i przyklej 5 płatków na obwodzie koła bazowego jak pokazano na zdjęciu nr 4. Pamiętaj kropelka kleju w dolnej części płatka, kontynuuj przyklejanie płatków, aż zapełnisz bazę i powstanie akwarelowy kwiat. Na koniec możesz lekko zagiąć do środka ostanie 3 płatki.
Krok 5: Użyj gorącego kleju do umocowania wykonanego kwiatu do wianka z drutu i wstążki.

diy-cake-crown-stepsInstrukcja zrobienia dodatkowych kwiatków z bibuły:
Krok 1: Z wybranej bibułki wytnij kilka kwadratów (5x5cm) i złóż każdy kwadrat na ćwiartki.
Krok 2: Trzymając za róg każdego kawałka bibuły wytnij kształt płatek – należy uważać, aby nie przeciąć zbyt blisko rogu za który trzymasz.
Krok 3: Rozłóż każdą warstwę kształtnej bibuły i ułóż wycięte wzory kwiatów jeden na drugim jak na zdjęciu nr 3.
Krok 4: Zrób dziurkę w środku wyciętych bibułek, możesz użyć wykałaczki.
Etap 5: Włóż drucik kwiatowy w środek i za pomocą kropelki gorącego kleju (zdjęcie nr 5) połącz płatki z drucikiem, chwilkę trzymając i ściskając środek bibuły – od zewnętrznej strony – do wyschnięcia kleju.
Krok 6: Oddziel płatki i skróć drucik jeśli jest za długi.
Za pomocą tego samego gorącego kleju umocuj kwiatki na wianku.
Gotowe 🙂 Jeśli tylko znajdziesz czas i natchnienie spróbuj stworzyć akwarelowe kwiaty, są tak urocze i niemalże naturalne, że z łatwością wykorzystasz je do wielu dekoracji. Sama nie mogę doczekać się, aż wrócimy z dziewczynkami do domu, w którym czekają na  nas wszystkie narzędzia do tego typu prac twórczych:) Malowane akwarelami kwiaty to nasze następne wyzwanie:) Pozdrawiam 🙂 kisssssss……

tissue-paper-flower-steps

Źrodło Wedding Chicks 

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT

Shares