Jak zacząć swoją przygodę z kalendarzem Simple Calendar 2021 w pięciu krokach

8 November 2020

Masz pierwszy raz do czynienia z naszym kalendarzem? Oto pięć kroków, które pomogą rozpocząć w nim kreatywne planowanie.

Po pierwsze – przejrzyj co zawiera nasz kalendarz na rok 2021

Przeglądając swój Simple Calendar, pamiętaj, że nie wszystkie rubryki musisz wypełniać. Nie musisz się też nigdzie śpieszyć – polecam pracę z naszym produktem w rytmie slow. Przyjrzyj mu się dokładnie i pomyśl, co dla Ciebie jest priorytetowe. Na początku znajdziesz sekcję kreatywny rok, a w niej kalendarz na 2021 i 2022 rok. Pod każdym miesiącem masz miejsce na krótkie notatki – może to być na przykład hasło przewodnie danego miesiąca albo jego główne cele etc. Pomyśl, co kluczowego chciałabyś tam zapisać tak, aby móc na to szybko rzucić okiem.

Kolejne strony poświęcone są Twoim celom, rozwojowi osobistemu oraz projektom. O tych sekcjach znajdziesz informacje w dalszej części naszego artykułu. Później znajdziesz miejsce na opracowywanie domowego planu finansowego, plan kwartalny, a finalnie strony kalendarzowe w układzie dziennym. Każdy nowy miesiąc rozpoczyna się w nim planem miesięcznym, w którym jest miejsce na top zadania miesiąca oraz monitorowanie nawyków. Wszystko co potrzebujesz w jednym miejscu!

Po drugie – uzupełnij najważniejsze daty

Gdy już zapoznałaś się ze środkiem, czas na zastanowienie się, co możesz zapisać już w tym momencie. Proponuję wyjście od najważniejszych dat, o których chcesz pamiętać. Nanieś je na plan kwartalny lub skrótowy kalendarz całoroczny. Mogą to być ustalone terminy spotkań, daty ważnych rocznic czy dni wolne od pracy. Dzięki temu popatrzysz na całość w skali roku, a w późniejszym czasie na pewno o nich nie zapomnisz. Spojrzenie na cały rok z lotu ptaka, pomoże Ci również wygodniej zaplanować projekty, do których realizacji potrzebujesz dłuższego odcinka czasu.

Jeśli nie jesteś pewna na 100% swoich planów, a nie lubisz kreślić w kalendarzu – użyj zmazywalnych cienkopisów. Dzięki nim szybko będziesz mogła nanieść ewentualną korektę lub po prostu zapisz notatkę ołówkiem.

Po trzecie – zastanów się nad Twoimi celami i priorytetami

W niespokojnych, pandemicznych czasach, często trudno myśleć o jakichś konkretnych celach. Dużo osób ma obecnie problem z określeniem zarówno krótkoterminowych, jak i długoterminowych celów. Spróbuj jednak w spokoju zastanowić się, jak chciałabyś, aby wyglądał ten rok. Co jest dla Ciebie ważne? Jakimi wartościami się kierujesz w życiu? Uzupełnij tyle elementów, na ile masz ochotę. Dlaczego jest to istotne? W przyszłym roku będziesz mogła zobaczyć i porównać, czy coś się zmieniło oraz w jakim zakresie. Pamiętaj, aby nie traktować sekcji rozwoju osobistego w Simple Calendar jako przymusu. To ma być Twoje miejsce odpoczynku, refleksji i zastanowienia się nad własną przyszłością. Jeśli pominiesz tę część to… nic się nie stanie. Bądź dla siebie wyrozumiała i nie stresuj się, że pozostawiłaś pustą rubrykę, bo może na jej wypełnienie potrzebujesz czasu lub zwyczajnie nie jest dla Ciebie.

Po czwarte – używaj kalendarz po swojemu!

Simple Calendar został stworzony przez kobiety z myślą o kobietach. Bardzo chciałabym aby nasze użytkowniczki z przyjemnością korzystały ze stron kalendarza, aby jego przemyślane wnętrze pomagało utrzymać obrany tor działania. Ostatecznie, to nasze użytkowniczki, już od 5 lat wyznaczają sposób, w jaki kształtuje się zawartość Simple Calendar. Różnorodność wyraża się nie tylko w stylach okładek, ale i we wnętrzu. Teraz Ty masz wybór! Możesz w nim śmiało bazgrać lub pisać staranie. Naklejać i zaznaczać. Rozpisywać plan dnia od samego rana po bardzo późny wieczór, wyznaczać swoją listę rzeczy do zrobienia. Jeśli uważasz, że masz za mało miejsca do pisania, możesz rozszerzyć kolekcję dokupując nasz elegancki i bardzo wygodny notes – Simple Notebook.

Po piąte – nie bój się planować

Nawet, jeżeli w tych czasach wydaje Ci się to trudne i mało realne, od razu mówimy – nie bój się planować. Wyznaczaj małe cale, aby krok po kroku dojść do większych. Spróbuj odkryć małe radości i sukcesy dnia codziennego, notuj je w rubryce „I’m grateful for / dziękuję za…”. Pamiętaj o sobie, zrobiłaś dzisiaj coś tylko dla siebie? Zanotuj to również, a pod koniec miesiąca sprawdź, jak często udało Ci się zadbać o wewnętrzną równowagę. Planowanie może być podróżą do poznania swoich nawyków i wypracowania nowych celów, które może przyczynią się do długo oczekiwanej zmiany w Twoim życiu. Może pomóc uspokoić myśli i skupić się na priorytetach. Do dzieła!

Twój rozkład miesiąca w 2021 Simple Calendar, a w nim powitalny cytat motywujący, miejsca na Twoje cele strategiczne miesiąca, rodzinne, finansowe, zdrowotne oraz wdzięczność.

Po każdym zestawieniu miesiąca, 2 dodatkowe strony na top zadania oraz miesieczny Habit Tracker – tabela pielęgnacji nawyków.

Twój plan dnia, a w nim miejsce na 3 priorytety dnia, harmonogram od 6:00 do 23:00, lista “to do”, miejsce na dodatkowe notatki, wdzięczność dnia oraz rubryka przypominająca o rezerwacji czasu dla siebie samej. Na prawej stronie każdego dnia numeracja tygodni. Ze względu na objętość kalendarza dziennego (400 str.) plan z harmonogramem soboty i niedzieli znajduje się na jednej stronie.

Pobierz bezpłatną próbkę:)

Więcej o zawartości Simple Calendar znajdziesz TUTAJ! Na tej stronie możesz też pobrać bezpłatną próbkę do wydruku, zawierającą jeden z planów miesiąca, strony z Top miesiąca oraz Habit Trackerem, plan piątku (zaznaczę, że reszta dni tygodni mają ten sam rozkład) i plan weekendu.

Moja droga pomyśleliśmy również o prezentach świątecznych:) i przygotowaliśmy przepiękne zestawy prezentowe, w których skład wchodzi nasz stylowy Simple Calendar 2021, elegancki notes-szkicownik oraz minimalistyczny zestaw notesów samoprzylepnych. Dodam, że jeśli do 6 grudnia zdecydujesz się na zakup jednego z wybranych zestawów z kalendarzem 2021, to masz DARMOWĄ DOSTAWĘ:) Ofertę na prezent znajdziesz TUTAJ!

Poniżej kilka rozkładów planowania strategicznego, które znajdziesz na początkowych stronach kalendarza 2021:

2021-Simple-Calendar-domowy-widok-roczny (na rok 2021 i 2022 w takim samym układzie)

2021-Simple-Calednar-domowy-rozwoj-osobisty

2021-Simple-Calendar-domowy-plan-projektu

2021-Simple-Calendar-domowy-plan-finansowy

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT

Shares