Nursery corner… Kącik maluszka

20 February 2013

Witam wszystkie świeżo upieczone mamy. Ten post przeznaczony jest specjalnie dla Was. Tak się składa, że większość moich znajomych właśnie urodziło lub będzie rodzić wkrótce. Kochane, wiem jak to jest kiedy oczekuje się na tą pierwszą upragnioną kruszynkę. Hormony buzują, a Ty pragniesz wszystko zorganizować jak najlepiej.

I tak zaczynają się, pierwsze zakupy dla naszej pociechy, pierwszy kącik dziecięcy, pierwszy pokoik, łóżeczko, podusia, kołderka,  szafa na ubranka itd. można wymieniać  bez końca.  Ja zupełnie zwariowałam na punkcie tej małej istotki rosnącej we mnie. Szybko zrozumiałam, że to ona stała się  priorytetem  w moim życiu. Kilka tygodni temu, pojawił się następny członek naszej rodziny. Tym razem to moja siostra urodziła pierwszego synka. Boski mały uwodziciel, jeszcze raz gratulacje kochana!!!  Patrząc  na  to jak przygotowuje się do powitania maleństwa, przywołała trochę wspomnień z tamtego okresu. Chciałabym pokazać Wam cząstkę mojej pracy i wkładu w urządzenie pierwszego kącika dla małej Nikol, a później Evy. Zdjęcia pochodzą z okresu, kiedy to jeszcze wynajmowaliśmy przytulne mieszkanko w nadmorskiej dzielnicy Aten. Praca nad urządzaniem pokoju dziecięcego pochłonęła większość mojego wolnego czasu ostatnich miesięcy ciąży. Starannie pomalowałam główną ścianę pokoju w 15cm beżowe pasy, przygotowałam również kilka ręcznie malowanych dekoracji, które ozdobiły ścianę nad fotelem, oraz wydrukowałam cały szereg kolorowych obrazków z motywem „lizaka” i umieściłam w białych ramkach z Ikei. Chciałabym także wspomnieć o plexiglas pudełku, w którym pięknie zaprezentowały się ubranka i buciki pamiątkowe z chrzcin oraz kilka innych pamiątek. I tak powstał dekoracyjny obraz wspomnień. Proszę wybaczcie mi nie ciekawą jakość zdjęć, mają w końcu kilka lat….

256nursery.room.nikol.eva.1

 

254nursery.room.nikol.eva.7

208nursery.room.nikol.eva.2

262nursery.room.58

265nursery.room.nikol.eva.8

 

Złączam również fotki słodkiego, seledynowo – niebieskiego pokoiku małego Nikolasa, synka mojej partnerki. Zwróćcie uwagę na ciekawą przemianę białych półek z Ikei, które po obklejeniu tapetą nabrały zupełnie innego, charakterystycznego dla pokoju stylu. Innym pomysłem na przechowywanie zabawek są specjalnie zamówione plexiglas pudła, które Ajie umieściła w obklejonej tapetą półce. Ciepłego klimatu zdecydowanie nadał niebieski baldachim umieszczony nad łóżkiem Nikolasa.

Miłego serfowania….

260nursery.room.nikolas

261nursery.room.nikolas.5

257nursery.room.nikolas.1

266nursery.room.nikolas.7

 

 

Przygotowałam także sporo innych, mam nadzieję interesujących projektów na pokoik dziecięcy. Może coś Wam się spodoba, jakiś szczegół, drobiazg, który wykorzystacie w swoich aranżacjach.

Powodzenia……

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT

Shares