Piękne cytaty o Świętach Bożego Narodzenia

23 December 2020

Witaj kochana, nadchodzi ten jeden wyjątkowy dzień w roku: “Boże Narodzenie … ani czas, ani sezon, ale stan umysłu. Pielęgnowanie pokoju i dobrej woli, bycia pełnym miłosierdzia, to jest istota Bożego Narodzenia.” [Calvin Coolidge]

Dzięlę się dziś z Tobą garstką przepięknych cytatów zaczerpniętych z różnych źródeł, niech rozsieją atmosferę pokoju, radości i miłości.

Tegoroczne święta są zdecydowanie bardzo wyjątkowe. Długa i trudna dla wielu kwarantanna sprawiła, że bożonarodzeniowy spokój, ciepło i bliskość nabrały zupełnie nowego wymiaru. Niech więc ten wspólny czas przyniesie nam wszystkim ukojenie. Niech otoczy nas zapach choinki, cynamonu i pomarańczy, a nasze dzienne rytuały staną się najprzyjemniejsze z możliwych. Spraw aby ten czas był wyjątkowy, Ty go kreujesz, niech drobne przyjemności razem spędzone chwile, pozostawią radosne wspomnienia na zawsze.

Po niżej kilka inspirujących fotek z cytatami o Świętach Bożego Narodzenia. Jeśli masz ochotę i podobają Ci się myśli, wrzuć ulubione zdjęcie z cytatem w swojej wirtualnej przestrzeni 🙂

Będzie mi miło jak mnie oznaczysz<3

Nicolas Barreau – Sekretne składniki miłości

„Coś jest w świętach Bożego Narodzenia, co raz po raz każe zajrzeć nam w głąb siebie, w nasze wspomnienia i pragnienia, w naszą dziecięcą duszę. Ona wciąż jeszcze otwiera szeroko oczy ze zdumienia, stojąc przed tajemniczymi drzwiami, za którymi czeka cud.Szeleszczący papier, szeptane słowa, płonące świece, ozdobione okna, zapach cynamonu i goździków, życzenia napisane na karteczce lub wypowiedziane prosto do nieba, w nadziei, że może się spełnią – Boże Narodzenie, czy się tego chce, czy się nie chce, budzi to wieczne pragnienie cudowności. A cudowność ta nie jest niczym, co można by zdobyć lub zatrzymać, do nikogo nie należy, ale co roku się pojawia, jak coś, co dostaje się w prezencie.”

Janusz Leon Wiśniewski – Łóżko

„Gdyby cztery lata temu zapytano ją, czym jest dla niej Wigilia, to bez wahania odpowiedziałaby, że wzruszającym dostojeństwem i magią bycia razem.

Dostojeństwem?

Bo świat spowalnia, łagodnieje, staje się bardziej czuły, cichną spory i wszystkich jednoczy ta sama Sprawa.

Magią?

Bo to chyba jedyny dzień w roku, gdy ludzie wierzą, że pojawia się kolejna szansa na wszystko. Bo tego dnia powstają mosty, aby ludzie mogli być razem. Blisko siebie. Najbliżej. Pojawia się nagle coś w rodzaju tajemnego, zrozumiałego dla wszystkich kodu, który, sprawia, że wszyscy razem stanowią jakąś całość. Bliskość jest w dzisiejszych czasach tak rzadka, że aż magiczna. Nawet jeśli ta magia i to dostojeństwo trwają tylko kilka godzin, dla niektórych są to jedyne godziny w roku, gdy ktoś ich przytula,, dotyka, słucha, stara się zrozumieć i nie litując się nad nimi, okazuje im, że są ważni.”

Maja Porczyńska – Bliżej niż myślisz

“Gdy człowiek traci nadzieję, gdy żyje tylko dzięki sile woli, dobrze jest trafić na kogoś, kto wskaże mu droge do znalezienia swojego brakującego grosika. Swięty Mikołaj istnieje naprawdę, choć nie zawsze ma długą, białą brodę, czerwone ubranie i zaprzęg reniferów. Jest w każdym z nas. “

Dopisz swój ulubiony cytat 🙂

Ściskam Monika

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT

Shares