Planowanie w czasach pandemii

3 December 2020

Pandemia zweryfikowała nasze plany na przyszłość. Czy w tym czasie warto w ogóle planować? Czy można cokolwiek ustalić? A może lepiej żyć chwilą bez żadnego kalendarza?

Osadźmy najważniejsze daty

Nawet jeżeli nie czujesz się obecnie na siłach, aby układać w głowie plany długoterminowe, to spróbuj rozpisać najważniejsze wydarzenia. Co się nie zmieni? Urodziny bliskich, ważne rocznice? Nawet jeżeli nie możemy być z kimś osobiście, możemy zarezerwować czas na wysłanie mu prezentu czy telefon ze złożeniem życzeń. Niektóre daty mogą być mimo pandemii nadal niezmienne – przeglądu samochodu, załatwienie urzędowych formalności itp. Osadźmy te daty, które wydają się nam jak najbardziej realne.

Gdyby można było to…

Puśćmy wodze fantazji… pandemia nie będzie trwała zawsze. Przejrzyj zapiski sprzed kilku lat, może warto zaznaczyć jakikolwiek możliwy urlop? Jeśli nie daleko, to może gdzieś bliżej? Może dodać do tego aktywność na świeżym powietrzu? Przejrzyj jakie wydarzenia kulturalne on-line, zanotuj te, w których chciałabyś uczestniczyć. Nie jest to komfortowa sytuacja, ale pozwala na znalezienie okruchów normalności. Nie jesteś niczego pewna? Zanotuj plany ołówkiem… będziesz mogła je w każdej chwili wygumkować i zamienić na nowe.

Zweryfikuj plany i działaj

Spróbuj działać w tych obszarach, w których możesz. Pozwól sobie na duże bufory czasowe i odpuszczanie. Twoje zdrowie nie tylko fizyczne, ale przede wszystkim psychiczne jest bardzo ważne. Długotrwała izolacja, niepewności i stres ma na nas wszystkich bardzo negatywny wpływ. Spróbuj planować fragmentami. W Simple Calendar znajdziesz prosty rozkład dzienny. Rozpisz sobie jeden tydzień na próbę. Zacznij od priorytetów i nie wyznaczaj ich więcej niż 3 dziennie, z doświadczenia wiem, że czasami 3 to mega dużo jak na jeden dzień. Wpisuj wszystkie czynności, o których nie chcesz zapomnieć, skorzystaj z listy “to do” Pamiętaj, że to naturalne, iż możesz czuć się wyjątkowo roztrzepana, zapominać o istotnych sprawach i być przemęczona. Daj sobie czas… Możesz spróbować podzielić zadania do wykonania na małe kroki – jeden dzień = jedno małe zadanie z dużego projektu.

Jeśli nie jeszcze nie korzystasz z naszego kalendarza to koniecznie pobierz bezpłatną próbkę na stronie LoveSimple creations TUTAJ!

Odszukaj w sobie motywację

To chyba najtrudniejsze zadanie. Jak znaleźć sens w tak skomplikowanej sytuacji? Zastanów się, co Cię motywuje do działania. Malutkie nagrody za planowe wykonanie zadania mogą rozpalić zgaszony ogień kreatywności. Pomyśl, co się stanie, kiedy zrealizujesz swoje założenia. Jak będziesz się z tym czuła? Jaki będzie miało to wpływ na Ciebie oraz na Twoje otoczenie? Co miłego możesz zrobić dla siebie, a co dla innych? Z czego się ucieszą? Staraj się chociaż raz na tydzień wykonać jakąś drobnostkę dla kogoś innego – złóż życzenia urodzinowe, pomóż w jakimś niedużym działaniu czy zadzwoń, aby porozmawiać. Dobro zwraca dobro. Możesz zanotować w swoim kalendarzu takie pomysły na cały rok, a potem skrupulatnie je realizować.

W czasach, które są dla nas trudne i niezrozumiałe, dobrze jest otaczać się opieką i dobrocią. Piękno w okół nas, ma też ogromny wpływ na nasze samopoczucie i na to jak postrzegamy każdy dzień, nawet ten bardzo trudny. Dbaj o siebie, o bliskich ale i o swoją przestrzeń, z którą stykasz się na co dzień. Planuj to co dla Ciebie ważne, wyznaczaj nowe cele, korzystaj z list – one zawsze pomagają uporządkować mętlik w głowie.

Jeśli korzystasz już z naszego kalendarza to dziękujemy, że doceniłaś już ponad 5 letnią pracę z użytkowniczkami, dzięki którym wnętrze każdej edycje ewaluuje wraz z naszymi potrzebami. Każdy zakup Simple Calendar przyczynia się do rozwoju i kontynuacji trwania marki LoveSimple!

Dziękuję Monika

Koniecznie dołącz do naszej kobiecej grupy fb LoveSimple TUTAJ!

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT

Shares