Poczucie własnej wartości!

8 February 2019

Pokochaj siebie 🙂

Walentynki – święto zakochanych, przez jednych uwielbiane, a przez innych krytykowane. W Europie południowej i zachodniej obchodzono Walentynki już od średniowiecza.

Do Stanów Zjednoczonych dotarło znacznie później, jednakże tam święto rozwinęło się najbardziej, co może mieć związek z falą imigrantów, często rozłączonych od rodzin i poszukujących nowej miłości. Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii oraz Tyrolu. Co ciekawe, mimo katolickiego patrona, Walentynki kojarzą się także ze starożytnymi postaciami mitologicznymi – Kupidyna, Erosa czy Pana. Pan to mitologiczny bożek, który był przedstawiany w postaci pół człowieka, pół zwierzęcia, fauna, który często otoczony był gromadą zakochanych dziewcząt. Erotyzm mitologicznych postaci wpłynął na ukształtowanie współczesnych walentynek i zepchnął do opozycji katolickiego patrona. Czerwone serduszka, pluszaki, gadżety, wszechobecne promowanie spędzania tego dnia we dwoje sprawiło, że obecnie walentynki mają niekiedy więcej przeciwników niż zwolenników. A ja mam na nie zupełnie inny pomysł…

Co powiesz na kartkę – walentynkę – z wyznaniem miłosnym 🙂 tyle, że tym razem chciałabym Cię zachęcić do napisania kartki do… siebie. 

Walentynka ode mnie dla mnie 🙂

Zaskoczona? Wykorzystaj ten dzień specjalnie dla siebie, chyba zgodzisz się ze mną, że miłość i szacunek do siebie samej powinna być najważniejsza. No więc jak będzie? Znajdziesz chwilę na dedykowaną kartkę dla siebie samej? Czasami nie zdajemy sobie sprawy ile cudownych rzeczy robimy, ile w nas talentu, dobra i miłości… czasami warto po prostu to opisać i przeczytać, szczególnie w tych momentach życia, w których nie do końca idzie po naszej myśli. Co napisać? Może pomogą Ci takie pytania:
– Co jest we mnie najlepsze?
– Jakie są moje mocne strony?
– Za siebie cenię?
– Za co można mnie pokochać?
Często my kobiety jesteśmy dla siebie mega samokrytyczne i surowe, jeszcze gorzej jak cierpimy na perfekcjonizm (wiem to z autopsji). Czy też należysz do tych osób, dla których najważniejsze jest, aby wszystko było IDEALNE?

Emocje na papier 😉

Nieważne, czy jesteś z kimś czy jesteś sama. To bez znaczenia. Najważniejsza jest akceptacja siebie. Każda z nas jest wyjątkowa i chciałabym, abyś swoją wyjątkowość zaznaczyła w liście do siebie.

Pobierz i wydrukuj, nawet kilka walentynkowych kartek TUTAJ (zaprojektowałam dla Ciebie <3 ). Zrelaksuj się i po prostu zacznij pisać wszystkie miłe rzeczy jakie Ci się w głowie kłębią, na swój własny temat. To ma być Twój czas na akceptację, miłość i wsparcie dla samej siebie! Potraktuj tę kartkę jako mały kroczek budowy większego szacunku do samej siebie 🙂 Skup się na sobie, na tym co robisz, na tym co chciałabyś robić, na tym co sprawia uśmiech na Twojej twarzy, na tym co warto zmienić, po prostu spisuj wszystkie myśli, które dotyczą Ciebie i Twojego życia.

Walentynki i Kartka to nie wszystko

W tym miesiącu skupiamy się na wypracowaniu większego szacunku do siebie, na wzmocnieniu poczucia własnej wartości! Temat ten przepracowałyśmy na jednym z WEBINARÓW, z serii: “Nie odkładam swojego życia na później”,

WZMACNIANIE POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI I ZDROWEJ SAMOOCENY

To chyba jedno z najważniejszych szkoleń jakie do tej pory robiłyśmy z naszą psycholog Małgosią Pawlińską w ramach w/w projektu. Kliknij wyżej w tytuł i dowiedz się więcej.

Pamiętaj, jesteś dla siebie ważna! Poczucie własnej wartości w dużej mierze determinuje jakość naszego życia, wpływa na nasze wybory i codzienne decyzje, a co najważniejsze to klucz do odnalezienia szczęścia <3

Ściskam gorąco i życzę Ci udanego weekendu.


SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT

Shares