Podsumowanie spotkania LIVE z Agatą Limanówką:)

5 April 2017

Kochane, wraz z Agatą bardzo dziękujemy za Waszą wczorajszą obecność na live’e, na którym było mnie przede wszystkim słychać, a nie widać ?
Gościem na LIVE w grupie LoveSimple była Agata Limanówka – psycholog i praktyk biznesu, trener rozwoju osobistego, mentor i coach ICF. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń z zakresu sprzedaży, obsługi klienta, jest autorką książki ” Od stresu do sukcesu”, a ja osobiście nazywam Agatę specem od radzenia sobie ze stresem, co zdecydowanie udowodniła nam swoją totalnie wyluzowaną postawą wobec całej technologicznej klęski jak nas spotkała wczoraj ….
Poniżej kilka słów od naszego gościa podsumowujących wczorajsze doświadczenie ze spotkania LIVE:

“Pomyślałam, że wczorajszy live jest świetną okazją do wyciągnięcia kilku wniosków. Bo jak wiecie, uczymy się teoretycznie, w praktyce, a także na błędach. Każda sytuacja, czy zdarzenie, jeśli odpowiednio do niej podejdziemy może przynieść nam cenne wskazówki i wiedzę o sobie.

Testowałyśmy z Moniką i Kasią dzień wcześniej aplikację BeLive, jak również wczorajszego dnia przed live’em, ale okazało się, że tym razem generuje błędy i nie chce współpracować z moim internetem i smartfonem.

I tutaj pojawia się pytanie: czy na wszystko mamy wpływ? Czy mamy tylko takie poczucie? ?

Są rzeczy, na które mamy – jak np. to, co zjemy na śniadanie, czy takie, na które mamy częściowy wpływ – jak plan dnia i jego realizacja. Kiedy spoglądamy na zadania, które zrealizowałyśmy, okazuje się, że praktycznie każdego dnia pojawiają się nieprzewidziane sytuacje i zdarzenia, które zmuszają nas do tego, żeby pod koniec dnia dokonać swoistego replanowania swoich zadań do wykonania.

Wczoraj nie miałam wpływu na działanie aplikacji (wcześniej przetestowanej), ale na gorąco znalazłyśmy rozwiązanie – Monika zadzwoniła do mnie przez Messenger i tak poprowadziłyśmy live ?

Jaką mamy z tego lekcję?

Miałyśmy okazję zmierzyć się z technologią. Oczywiście mogłyśmy przerwać i przełożyć live, ale podjęłyśmy wyzwanie i i tak odbył się, może w nieco zmienionej formule, ale się odbył. Czyli cel został osiągnięty. Niekoniecznie idealnie, ale to zrobiłyśmy.

* Czy był perfekcyjny i doskonały? Nie.

* Czy musiał taki być? Nie.

* Czy był wystarczający, żeby przekazać zaplanowane treści? Tak.

Wybrałyśmy rozwiązanie na podobnej zasadzie, jak wybiera rozwiązania ewolucja: nie są one idealne, ale wystarczające, żeby iść do przodu.

* Czy się stresowałam? W momencie działania nie ? Skupiałam się na znalezieniu rozwiązania. Pod koniec dnia, po pracy z moimi klientami, dopiero zaczęłam odczuwać całe napięcie. Skutecznie zniwelowałam je podczas kąpieli z pianą, solą i olejkiem ylang-ylang ? 
* Czy Monika i Kasia się stresowały? Tak! Ale mimo to, albo też właśnie dlatego również skupiały się na znalezieniu rozwiązania. W tej sytuacji stres zadziałał na nas mobilizująco ?

(Tu muszę się wtrącić, masz duży udział w tej naszej mobilizacji, Agata jak Ty to robisz? ja na godzinę przed LIVE czułam jak pot mi się zbiera na plecach, a na 15 minut przed gdy byłam już pewna, że aplikacja nie zadziała, bez Twojego stoickiego podejścia do sprawy chyba bym się rozbeczała jak dziecko…ale przyznam, że Twoje zachowanie wpłynęło na moje skupienie i dosłownie na żywo pojawił się pomysł z rozmową przez messenger, oczywiście sytuacja i tak była skomplikowana z powodu całego zamieszania, ale nie zrezygnowałyśmy … JeJ!!! )

Jeśli macie do mnie pytania odnośnie radzenia sobie ze stresem w pracy zawodowej czy życiu prywatnym, otwierania biznesu opartego na pasji, organizacji czy działań strategicznych, to z przyjemnością na nie odpowiem.
Pytajcie śmiało.

Agata ?

Kochane miło nam będzie jeśli podzielicie się swoimi uwagami w komentarzach poniżej 🙂
Ja ze swojej strony zachęcam do rozpoczęcia najzwyczajniejszej w świecie organizacji własnego czasu poprzez proste zapisywanie codziennych zadań i odhaczanie już wykonanych, ten prosty nawyk może okazać się wybawieniem z wielu nieprzewidzianych sytuacji, a z czasem zdasz sobie sprawę z tego, że z każdym krokiem razem jesteś bliżej wyznaczonego celu. Uwierz mi, że spisane działania jest dużo łatwiej podsumować, jest zdecydowanie łatwiej planować następne, lub po prostu zmieniać 😉  Buziak

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT

Shares