Pozwól sobie na czas

11 August 2018

Każda kobieta zmaga się z różnymi rolami w swoim życiu. Jesteśmy bardzo często wielozadaniowe, ogarniając jednocześnie pracę, naukę, dom czy dzieci. Staramy się dojść  czasami przy tym do perfekcji, chociaż tak naprawdę najważniejsze jest, abyśmy planowały rozsądnie i nie ponad własne możliwości. Coraz częściej kobiety zakładają także własne działalności gospodarcze, które dodatkowo je obciążają. Terminy, spotkania, umowy – wszystko staramy się bardzo często mieć w swojej głowie. Chcemy być własnymi finansistami, marketingowcami oraz sprzedawcami. Niekiedy same tworzymy rękodzieło, wyszukujemy materiałów, negocjujemy warunki. Czy, aby na pewno jest to dobre rozwiązanie, aby to wszystko trzymać w swojej głowie?

Każda droga jest drogą dla Ciebie

Tworząc swój kalendarz kierowałam się dobrem kobiet. Chciałam, aby pozwoliły sobie na złapanie oddechu, rozpisały zadania i zastanowiły się, jak rozplanować je z pożytkiem dla nich samych. Nieważne, czy się uczysz, pracujesz na etacie czy masz własny biznes – na pewno nie raz stanęłaś przed wyborem, jak rozłożyć w czasie swoje zadania. Wiele razy rezygnowałaś z nich, a może także obce było Ci work-life balance? To nie jest Twoja wina, gdyż od kobiet często oczekuje się dużo więcej, niż mogą udźwignąć. Dlatego pozwalam sobie na jasne powiedzenie, że każda droga jest Twoją drogą. Czy biznesowa, naukowa, czy rodzinna? A może chciałabyś to wszystko łączyć i w końcu mieć także czas dla siebie?

Oddaję więc w Twoje ręce produkt, który pozwoli Ci zastanowić się także nad tempem życia, obowiązkami i ich ułożeniem. Może zauważysz, że coś warto oddelegować? A może ustalisz, że te kilka godzin w tygodniu to czas wyłącznie dla Ciebie? Nie bój się sprawiać sobie małych przyjemności – zasługujesz na nie 🙂

A jeżeli masz małe dzieci?

Niektóre z nas chcą spędzać czas z rodziną i jest to dla nich priorytetem. Kiedy moje dzieci były jeszcze malutkie, sama ze sobą po prostu ustaliłam, że to nowy rozdział mojego życia. Stłamsiłam nieco kreatywną duszę, aby pierwsze lata poświęcić tylko dzieciom. Jeśli czujesz się podobnie i masz taką możliwość, to świetnie. Nie oznacza to jednak, że nie potrzebna Ci organizacja czasu. Przecież praca w domu to mnóstwo niekończących się zajęć, opieka, odpowiedzialność, nauka i zabawa z dziećmi… Często zapominamy o skutecznym rozplanowaniu dnia, co powoduje, że późnym wieczorem wykończona mama pada na kanapę z przemęczenia i zamiast odpoczywać zastanawia się o czym zapomniała, potem zasypia z przemęczenia i budzi o świcie zaczynając od nowa. Sama byłam takiej pułapce przez co najmniej 1-sze dwa lata po porodzie, ale w końcu się pozbierałam, chwyciłam kalendarz i zwyczajnie powróciłam do codziennego planowania jak to zwykłam robić w poprzedniej pracy. Z czasem poukładałam swoje obowiązki z nowej roli, a do priorytetów dnia wrzuciłam również czas tylko dla siebie. W oparciu o wszystkie doświadczenia powoli zaczęłam kreować własny planer, który codziennie ułatwiał mi organizację w czasie wszystkich pieklących się zadań 😉 Dla mnie okres wczesnego dzieciństwa dziewczynek był szczególny i dopiero, kiedy rozpoczęły naukę to zrozumiałam, że nadszedł czas na mnie.

Dlaczego Simple Calendar?
Postaw na siebie i wybierz minimalizm

Kocham czyste formy graficzne, staram się, aby ten kalendarz był prosty i minimalistyczny, a jednocześnie bardzo kobiecy. Jesteśmy różne i w różny sposób chcemy udekorować (lub nie) wnętrze. Dlatego chciałam, aby odwzorowywało one potrzeby kobiet, było takim z jakiego sama chcę korzystać. Dzięki przemyślanej, prostej formie możesz spokojnie skupić się na tym, na czym najbardziej Ci zależy. Dostajesz przejrzyste miejsce na wytyczenie celów rocznych czy analizy planów finansowych. Opracujesz harmonogram pracy, ale także znajdziesz przestrzeń na obowiązki domowe. Nie pozwolę Ci również zapomnieć o sobie – służy do tego specjalna rubryka, a w edycji 2019 r. (na życzenie użytkowniczek) –  także miejsce na wdzięczność dnia.

Wyznacz cele w czasie…

Chcesz marzyć? To świetnie. Nie każdy cel trzeba realizować, może pozostać tylko marzeniem, ale jeżeli określisz czas jego wykonania i dobrze go rozplanujesz to będzie zdecydowanie łatwiej go osiągnąć. Pamiętaj, do wyznaczenia swoich wielkich celów świetnie nadają się pierwsze strony Twojego kalendarza. Dodatkowo do dyspozycji masz plan kwartalny, który umożliwia podzielenie projektu na części i ustalenie czasu wykonania. Ponieważ okazało się, że plan kwartalny na jeden rok to za mało, w nowej edycji Simple Calendar 2019 masz do dyspozycji 2 plany – na rok 2019 i 2020.

Simple Calendar przypomni Ci również o określaniu planów rodzinnych, zdrowotnych oraz  czasie wolnym dla siebie, a także nagradzaniu siebie.  Każdy z tych elementów jest ważny, bo pozwala spojrzeć na swoje marzenia oraz plany całościowo. Po prostu pozwól sobie na chwile dla siebie i totalny reset.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW ZNAJDZIESZ W OPISIE KALENDARZA W NASZYM SKLEPIE TUTAJ!
SKORZYSTAJ Z PROMOCYJNEJ PRZEDSPRZEDAŻY I ZAMÓW
Simple Calendar 2019 20 % TANIEJ! Promocja do 16.08.
KOD RABATOWY TO: love2019

Planuj rozsądnie

Na potrzeby użytkowniczek w kalendarzu pojawił się również bardzo przydany widok roczny na 3 lata do przodu, który ułatwia proste rozpisanie np. wszelkich wyjazdów itp. Jeżeli dużo podróżujesz z pewnością go pokochasz. Po określeniu i celów, rozłożeniu na części, umiejscowieniu w planie kwartalnym masz już prostą drogę to skopiowania ich do planu dziennego. Ale to tylko jedna z wielu metod. Pamiętaj, że kalendarz jest uniwersalny i jego zastosowanie zależy od Twojej wyobraźni. Możesz pracować metodą małych kroków, a możesz dużymi rzutami. Bądź po prostu sobą 🙂 a to narzędzie się do Ciebie dostosuje.

Zrób to dla siebie

Pamiętaj, że planowanie robisz dla siebie. Organizacja czasu zwyczajnie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Pozwala zapanować nad chaosem oraz zalewem zobowiązań prywatnych i służbowych. Dlatego sięgnij po Simple Calendar,  jako produkt dla siebie i stworzony z myślą o Tobie. Bo każda z nas jest wyjątkowa i zasługuje na wsparcie w planowaniu.

SKORZYSTAJ Z PROMOCYJNEJ PRZEDSPRZEDAŻY I ZAMÓW
Simple Calendar 2019 20 % TANIEJ! Promocja trwa do 16.08. KLIKNIJ TUTAJ!
KOD RABATOWY TO: love2019

Stylizacja fotograficzna / MADE BY KASIA DESIGN

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT

Shares