Z cyklu “Kobiety Inspirują Kobiety” odc 1. Początek czegoś nowego z Justyną Moraczewską

19 November 2020

Witamy w nowym cyklu na nadchodzący 2021! Raz w miesiącu chciałybyśmy przedstawić Ci jedną inspirującą kobietę, która korzysta z naszych narzędzi do planowania:) Będzie krótko o jej karierze, o jej zamiłowaniu do fizycznego kalendarza czy planera, o jej własnej sztuce organizacji i o nowych planach w roku 2021!

Dzisiaj mamy zaszczyt przedstawić Ci inspirującą kobietę – Justynę Moraczewską dziennikarkę, byłą stylistkę Elle, przez 13 lat szefową działu mody Cosmopolitan i szefową działu urody magazynu In Style oraz Gala, samodzielnie wychowująca pewną zbuntowaną dziewięciolatkę. Justyna jest autorką bloga “Just Passion” i książki „Kobiety Rakiety. My z pokolenia X.” Fanka zdrowego stylu życia, biegania, treningów. Pozytywnie zakręcona wariatka, naładowana energią jak króliczek Energizer; z lekkim ADHD. hahah nie, nie z lekkim…;-) Justyna w Social Media kliknij -> FB & IG

Czy wg Ciebie 2021 będzie początkiem czegoś zupełnie nowego, na co czekasz najbardziej i czy planujesz jakieś kluczowe zmiany?

Dobre pytanie do orędowniczki zmian jaką jestem! Tyle zmieniłam w roku 2020, że wręcz nieprawdopodobnym mogłoby wydawać się podążanie ścieżką dalszych zmian. A jednak! Oczywiście, że mam plany. Ostatni czas dał nam wszystkim, co prawda, lekkiego prztyczka w nos i pokazał, że plany…są  po to żeby je dynamicznie  zmieniać. Bo ja nie utrzymuję wersji, że ostatnie miesiące zburzyły mój świat, również ten zawodowy. Zmieniły go i pokazały jak bardzo trzeba być elastycznym. Kiedy rzeczywistość zamyka przed nami jakieś drogi, trzeba natychmiast znaleźć inną ścieżkę, nawet jeśli jest mniej wygodna i wiedzie przez kompletnie nieznany teren. Na co czekam najbardziej? Na wolność! Najbardziej pragnęłabym zaplanować daleką podroż, serce mi się wyrywa w świat. Ale teraz jeszcze się nie ośmielę.

Jak doświadczenia tego roku wpłynęły na Twoje priorytety?

Rok 2020 wybił nas z rutyny i z rutynowego myślenia. Jest jednym wielkim zaskoczeniem. Niekoniecznie wyłącznie negatywnym. W moim przypadku ogólnoświatowe zmiany związane z pandemią zbiegły się z radykalnymi zmianami w życiu prywatnym. Z tą różnicą, że te drugie były kwestią mojego świadomego wyboru i konsekwencją decyzji z poprzedniego roku, w którym zrezygnowałam ze stałej pracy w wydawnictwie i rzuciłam całkiem przyjemne stanowisko szefowej działu urody w prestiżowym magazynie dla kobiet.

Napisałam też książkę rozliczając się ze swoim życiem do momentu czterdziestych urodzin i założyłam wymarzonego bloga.

Z kolei w 2020  pociągnęłam tą rewolucję i rozstałam się z moim partnerem po 16 latach związku, sprzedałam mieszkanie, spłaciłam kredyt, przeprowadziłam się razem z córką do wynajętego. A to wszystko w czasie pandemii i wiosennego lockdownu.

Patrząc wstecz pękam z dumy, że mi się udało. Bo to co dziś wymieniam jednym tchem bardzo wiele mnie kosztowało. Podjęłam też decyzję o napisaniu nowej książki dotyczącej eskalującego problemu przemocy w wobec kobiet. Książkę oczywiście piszę. Ukaże się wiosną 2021. Moje priorytety są jasne i klarowne. I ja, w zdrowym egoizmie, jestem w ich epicentrum. Chcę żyć zgodnie ze swoimi wartościami kierując się pasją. Upór miałam zawsze, brakowało mi konsekwencji w działaniu. Pracuję nad nią. Sport pomaga mi niezmiernie w jej wytrenowaniu na innych polach. Celebruję każdą chwilę, śmieję się biegając, dziękuję za każdy poranek w zdrowiu. Zachwycam się poranną kawą. Uczę córkę życia w szczęściu i tego, że: SELF LOVE IS THE FIRST LOVE.

Od kiedy korzystasz z narzędzi do planowania marki LoveSimple creations?

Kalendarz na rok 2020 jest moim pierwszym. Nie skłamię deklarując, że jest mi tak bliski jak… telefon. A to wyznanie nie bez znaczenia w obecnych czasach! Ja się z nim po prostu nie rozstaję i mam go w rękach kilkanaście razy dziennie. Potrafię zawrócić z drogi , jeśli zapomnę go z domu, bo czuję się …niekompletna:)

Który kalendarz wybrałaś i co poczułaś, gdy po raz pierwszy wyjęłaś go z pudełka?

Simple Calendar! Ten w czarne paski. Obłędnie pasujący wszędzie i do wszystkiego. A uczucie? Kto pamięta moment, kiedy w dzieciństwie rozpakowywał z pudełka wymarzoną lalkę? To chyba coś takiego.

A w nadchodzącym roku będzie mi towarzyszył Royal Grecian look 🙂

Zdradź nam proszę swój jeden ważny cel osobisty, finansowy czy zawodowy, który zamierzasz szczególnie pielęgnować w nowym Simple Calednar 2021?

Osiągnięcie pełnej niezależności finansowej jako freelancer mający możliwość pracy z każdego miejsca na świecie. To dla mnie synonim kompletnej wolności. To plan na pierwszą połowę roku. Latem przeprowadzka (znowu!)  i przeniesienie córki do szkoły w Trójmieście. Chcę mieszkać nad morzem. To kolejne z marzeń, które zamierzam spełnić. 

“Bosko kochana…moje okolice jak odwiedzam kraj”

Twoja ulubiona funkcja w  kalendarzu?

Podział strony na godzinowy plan każdego dnia i równolegle, w drugiej kolumnie na listę rzeczy „to do”. Jak ja uwielbiam je po kolei skreślać! (Trochę mniej przepisywać, te niewykonane, na kolejny dzień…uhm…) Dodatkowo jest jeszcze margines na dole każdego dnia, w którym zapisuję treningi i rzeczy „extra”.

Jakie jest Twoje podstawowe wyposażenie biurka?

Laptop, iPhone i SIMPLE CALENDAR! Rozejrzałam się teraz i Ok, jest jeszcze błyszczyk do ust, woda (zawsze i dużo!), kubek z kawą, albo zaraz po kawie  i słuchawki i jeszcze głośniczek, bo bez muzyki nie funkcjonuję.

Justyna, opowiedz nam, który z projektów wymaga/ł szczególnej organizacji i od czego zaczynasz swój plan działania?

Pisanie książki to organizacyjny challenge podobnie jak planowanie wpisów na bloga , czy postów na IG. Ale przeprowadzka przebiła wszystko! Bez skrupulatnego planowania każdego dnia w życiu bym się z tych kartonów w tak skondensowanym czasie nie wykaraskała. 

Tym razem czeka mnie przeprowadzka nie dwa kilometry, ale prawie czterysta. Plus zmiana szkoły córki. Szczerze mówiąc już w styczniu zabiorę się do rozplanowania kolejnych kroków, jeśli mam tego dokonać w lipcu, lub sierpniu nadchodzącego roku.

Od czego zacznę? Od nakreślenia ogólnego celu i wyznaczeniu sobie czasu na dojście do niego. Następnie rozpiszę poszczególne kroki i drobne kroczki, które doprowadzą mnie do tego celu. A później będę skreślać i skreślać…aż dotrę do mety.

Twoje 3 top wskazówki skutecznej organizacji pracy

Ja z natury jestem organizacyjna noga. Ale przynajmniej zdaję sobie sprawę z dezorganizującego chaosu, który zazwyczaj mnie otacza. I już wiem co u mnie działa oraz usprawnia pracę :

1. Natychmiastowe zapisywanie wszystkiego co tylko przyjdzie mi do głowy, albo o czym sobie przypomnę . Potrafię wybiec nago z łazienki, żeby to zrobić! Inaczej zapomnę.

2. Oczyszczenie przestrzeni wokół siebie do niezbędnego minimum i otaczanie się wyłącznie ładnymi przedmiotami. Kiedy karmię zmysły minimalistycznym pięknem, mam wenę. 

3. System nagród. A to akurat bardzo moje,  bo jestem życiową hedonistką. Kiedy obiecuję sobie coś miłego po zakończonym działaniu jakoś szybciej je wykonuję i skuteczniej zamykam. Każdy ma swoje przyjemności, którymi przyjemnie się siebie nagradza: wino, zrobienie sobie pachnącej kąpieli, sex.  Albo wszystko razem 😉

Twój sposób na uporządkowanie myśli, uczuć… reset

Wietrzenie głowy w kontakcie z naturą. Reset w otwartej przestrzeni. Mi pomaga bieganie. Właściwie to mogę śmiało powiedzieć, że jest wprost zbawienne! Zawsze powtarzam, że robię to praktycznie każdego dnia dla głowy właśnie, nie dla tyłka. Chociaż i jemu raczej nie szkodzi 😉

I na koniec Twoje 3 ulubione rytuały dnia

1. Pierwszy gest pielęgnacyjny o poranku, czyli umycie twarzy kolagenowym żelem, nałożenie na nią żywego kolagenu i później automasaż niezastąpionym i obłędnie pachnącym balsamem na bazie naturalnych olei Samarite. Jego zapach zaczyna mi dzień!

2. Przygotowanie ciepłej wody z wyciśniętą połówką cytryny i gejpfruta.

3. I trzeci, kiedy siadam ze szklanką tej wody nad moim Simple Calendar, sprawdzam co już zaplanowałam na ten dzień i robię resztę planu- jeszcze pełna optymizmu, że zrealizuję go w całości. No, ten moment po prostu uwielbiam!

Justa dzięki wielkie!

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, który kalendarz wybrać na kolejny rok, to poznaj naszą nową kolekcję SIMPLE CALENDAR 2021🙂 Przygotowaliśmy również pięknie zapakowane propozycje zastawów na prezent do planowania. Przy zamówieniu zestawu do planowania na rok 2021 DARMOWA WYSYŁKA -> oferta ważna do 6 grudnia! WIĘCEJ TUTAJ!

ZAPRASZAMY TEŻ NA IG @LoveSimple_creations, właśnie ruszyliśmy z MIKOŁAJKOWĄ ZABAWĄ, która potrwa tylko do poniedziałku 🙂 będą prezenty, jednym z nich jest nasz przepiękny zestaw do planowania roku 2021!

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND

Świetna babeczka, silna i zawzięta.
Często tak jest, że tkwimy w głębokiej dup….. dopóki jakos mały impuls nie pojawi się na horyzoncie a później to juz tornado np nazwane Justyna

Dokładnie:) poznałam Justynę w Toruniu na evencie magazyu Claudia i muszę przyznać zakochałam się w osobowości, prostocie, dynamice, wyczuciu, stylu, w jej słowie…i mogę tak wymieniać bez końca…ściskam

Pozdrawiam Was babki, swietny tekst, Justyna gratuluje podjetych decyzji! Powodzenia w nadchodzacyn roku no i (chyba juz moge napisac) Wesolych Swiat 😉

🙂 Wesołych i zdrowiutkich dla Ciebie również <3

ADD A COMMENT

Shares