Z cyklu “Kobiety Inspirują Kobiety”odc 3. o planowaniu z lekarzem Anną Butowską

8 January 2021

Witaj, samych wspaniałości w nowym 2021! My witamy nowy rok w LoveSimple wspólnie z inspirującą Anią Butowską, lekarzem medycyny estetycznej i właścicielką kliniki Medyca Estetyczna, która znajduje się w samym centrum starego Gdańska.

Ania medycyną estetyczną zajmuje się od kilkunastu lat. Jest też trenerem lekarzy w zakresie medycyny estetycznej, autorką artykułów w czasopismach takich jak “Wysokie obcasy”, “Gala” “Bazaar”, “Mademoiselle” “Live&Travel”.

W 2018 roku dostała nagrodę pt. „Charyzmatyczna osobowość medycyny estetycznej” w konkursie Businesswoman Awards magazynu Businesswoman & lif. W tym samym roku jej firma wsparła Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce przy tworzeniu kalendarza Businesswoman&life 2019. 

Motto Ani to: „Bądź piękna każdego dnia, jesteś tego warta”.

Ania prywatnie jestem mamą 10 letniej Oliwki, pasjonatką zdrowego stylu życia i zdrowego, naturalnego wyglądu. Wyraźnie podkreśla: “U mnie musi być czas na odpoczynek, zdrowe jedzenie i sport. Na co dzień chodzę na siłownię, biegam wzdłuż mojej ulubionej plaży w Gdańsku , jestem w ciągłym ruchu.  W moim życiu nie zawsze było różowo, doświadczenia życiowe mnie tak ukształtowały i wpłynęły na moje myślenie i postrzeganie świata. Jestem bardzo pozytywnie nastawiona do życia, czasem szalona i mam zasadę, że każdą chwilę trzeba celebrować-poranną kawę, obiad z rodziną, czytanie książki czy wieczorne oglądanie bajki z córką. Każda chwila jest dla mnie ważna, wierzę, że wszystko co mnie spotyka ma głębsze znaczenie i nic nie dzieje się przypadkowo, poza tym mam ogromne szczęście do ludzi których spotykam i którzy mnie otaczają. W życiu zawodowym stawiam sobie wysoko poprzeczkę, daje moim pacjentom, czy lekarzom na szkoleniu 100% siebie. Cóż jestem poukładaną, zodiakalną panną.

Czy wg Ciebie 2021 będzie początkiem czegoś zupełnie nowego, na co czekasz najbardziej i czy planujesz jakieś kluczowe zmiany?

Miniony rok był dla wszystkich bardzo trudny. Tęsknię za normalnością, za swobodnym spotykaniem się ze znajomymi, za siedzeniem w mojej ulubionej knajpie na plaży, za podróżami. W ostatnim roku zostały odwołane wszystkie krajowe i zagraniczne konferencje, brakuje mi tego bardzo, spotkań z moimi koleżankami i kolegami po fachu, żartów i pogawędek do białego rana. Oczywiście w ostatnim roku skorzystałam z wielu webinarów z zakresu medycyny estetycznej i antiaging, ale brakowało mi spotkań z moimi koleżankami i kolegami, wymiany doświadczeń po za siecią. Sama prowadziłam dużo mniej szkoleń z lekarzami, tak naprawdę większość to były szkolenia indywidualne. W nadchodzącym roku czekam na śniadanie na plaży, spotkania z koleżankami, na pójście do teatru i na normalny, spokojny urlop.

Jak doświadczenia tego roku wpłynęły na Twoje priorytety?

Zdecydowanie miałam więcej czasu dla mojej córki, która jest największym priorytetem i całym moim światem. Na pewno miałam więcej czasu na odpoczynek i na czytanie książek. Miniony rok trochę nas zatrzymał, ale dzięki temu udało mi się znaleźć czas na opracowanie programu i planu szkoleniowego dla lekarzy. Brałam też udział w licznych webinarach z zakresu medycyny estetycznej , które dzięki pandemii obrodziły w tym roku :).

Od kiedy korzystasz z narzędzi LoveSimple do planowania?

To jest mój pierwszy kalendarz, to moje pierwsze odkrycie. Kalendarz trafił w mój gust, zwracam dużą uwagę na detale. W nowym kalendarzu spodobały mi się złote zdobienia, cytaty, a skrzydła złote anioła skradły moje serce:) Jest w nim dużo miejsca, jest miejsce na bliższe i dalsze plany, jest miejsce na plany osobiste, plany związane ze zdrowiem, gdzie można wypunktować badania profilaktyczne jakie musimy zrobić typu, morfologia, cytologia, czy badanie piersi, duże brawa dla autorki.

Co poczułaś gdy po raz pierwszy wyjęłaś z pudełka swój nowiutki Simple Calendar 2021?

W 2021 będę pracowała z kalendarzem w kolorze blush.

Uwielbiam zapach świeżego papieru, zawsze kojarzy mi się z dzieciństwem, kiedy dostawało się nowe książki. Poza tym, ci którzy mnie znają, wiedzą, że lubię błyskotki, dlatego bardzo spodobały mi się złote zdobienia.

Jaki jest jeden ważny cel osobisty, zawodowy lub finansowy, który masz zamiar szczególnie pielęgnować w swoim kalendarzu w 2021?

W nowym roku jeśli już będzie normalniej to wdrażam plan szkoleń dla lekarzy, który przygotowałam w 2020 roku. Jeśli chodzi o klinikę to rozbudowuje usługi kosmetyczne i medycyny estetycznej, to ma być rok dużego rozwoju. Liczę też na współpracę w mojej klinice z innymi lekarzami. I jeszcze dwa rozwojowe duże projekty, których jeszcze nie zdradzę, żeby nie zapeszyć.

Twoja ulubiona funkcja w nowym kalendarzu?

Kalendarz jest spory, dzięki temu mamy tu dużo miejsca na bliższe i dalsze plany. Najbardziej podoba mi kreatywny rok, czyli na początku kalendarza mamy rozpisane nasze cele związane z naszą karierą, finansami, rodziną, zdrowiem itd…

Każdego roku rozpisuje sobie co chcę osiągnąć w danym roku, jakie mam cele, marzenia jest to bardzo ważne.

Wierzę w to, że nad nami ktoś jest, tzn. obojetnie w co wierzymy czy to będzie Bóg, czy energia czy jakieś siły nadprzyrodzone, Anioł, coś nad nami czuwa. Skąd te cudowne siły, energia czy Bóg mają wiedzieć co my chcemy? Musimy nasze cele, marzenia, plany każdego roku zwyczajnie spisać na kartce. Takie zastanowienie się i spisanie celów na kartce bardzo pomaga, bo sami często nie wiemy co my chcemy. A tu ten kalendarz w poukładaniu naszych planów nam pomaga, prowadzi za rękę – zostaje wypełnić ulubione rubryczki. Dzięki niemu mogę szybko znaleźć odpowiedź na własne pytanie: “Anna jakie masz cele związane z Twoją firma? Jakie masz Anna plany jeśli chodzi o Twoje zdrowie czy rodzinę?”

Jakie jest Twoje podstawowe wyposażenie biurka?

Telefon, kalendarz, długopis, kawa, woda. Zawsze muszę mieć coś do pisania, robię notatki głównie w kalendarzu. Jeśli jestem na luźnym spotkaniu, czy kolacji a coś wpadnie mi do głowy, wówczas zapisuję w notatkach w telefonie. Ale następnego dnia notatki lądują do mojego kalendarza.

Często moje zapiski podkreślam, zakreślam, to mi zostało z czasów studenckich, kiedy na studiach medycznych dużo się trzeba było uczyć i podkreślało się i zaznaczało najważniejsze rzeczy.

Zdradź proszę od czego zaczynasz swój plan działania?

Jeśli chodzi o mój plan działania to zawsze segreguje sprawy na pilne i mniej pilne, ale które również czekają na realizację. Zazwyczaj znajduje wieczorem każdego dnia czas aby się przygotować do kolejnego dnia i robię listę spraw, które muszę zrobić następnego dnia. Na samej górze listy są najpilniejsze rzeczy do zrobienia.

3 top wskazówki skutecznej organizacji pracy

  1. Jestem zodiakalną panną, więc do pracy zawsze muszę mieć porządek wokół.
  2. Podstawą organizacji mojej pracy to lista zadań, które muszę zrobić. Piszę też listę zadań dla moich pracowników, to moja podstawa w skutecznej organizacji pracy.
  3. Na koniec jeśli czegoś w danym dniu nie udało mi się zrobić, to przepisuje to zadanie na kolejny dzień.

Twój sposób na uporządkowanie myśli, uczuć oraz 3 ulubione rytuały dnia

Mój sposób na uporządkowanie myśli i uczuć, to wyłączenie telefonu i totalne odłączenie się od tego co mnie otacza. Zapalam sobie świece w domu, lubię palić ich dużo, robię sobie pyszna herbatę, siadam i myślę…

I wszystko sobie w głowie układam.

I na koniec zdradź czy w ciągu dnia udaje Ci się rezerwować czas dla siebie?

Tak, codziennie rano jak pije kawę to celebruję ten moment, porządkuje myśli. Staram się cieszyć chwilą czyli zawsze piję kawę w pięknej filiżance, zawsze ładnie nakrywam do stołu do śniadania czy innego posiłku. To tak niewiele , ale sprawia, że tu i teraz czujemy się wyjątkowo, u mnie nie ma byle jak. Poza tym w tygodniu rano biegam na plaży w Gdańsku, staram się 2 do 3 razy w tygodniu biegać i to też jest czas dla mnie, mam kontakt z naturą, mogę przewietrzyć moje myśli, uwielbiam to. Wieczorem zawsze mam czas dla siebie, żeby podsumować dzień, westchnąć, i poczuć wdzięczność za ten dzień, za tych ludzi za uśmiech córki, za każde słowo dziękuję, za kocham cię. Nigdy nie zapominam o tym, żeby znaleźć czas na wdzięczność.

To się dzieje u mnie każdego dnia, a w weekend czy gdy mam urlop :), to już totalnie garściami czerpie z życia. Z córką robimy sobie babskie weekendy, kiedyś to były wyjazdy  do jakiegoś hotelu, w pandemii spacer po plaży, ulubione sushi i filmowe wieczory.

Dziękujemy Aniu za cudowny wywiad:) Mam nadzieję, że nasz kalendarz będzie Ci pięknie służył przez cały rok i stanie się Twoim nierozłącznym partnerem dnia.

fot.Victor Borsuk

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT

Shares