Z cyklu “Kobiety Inspirują Kobiety”odc 8. – o planowaniu z LoveSimple mówi Katarzyna Pilczuk – ekspert ubezpieczeniowy.

5 November 2021

Kasia specjalizuje się w doradztwie dotyczącym sprzedaży produktów ubezpieczeniowych, emerytalnych i posagowych oraz szkolę przyszłych doradców w oparciu o jej autorską metodę pracy. Najważniejsze dla niej jest poszanowanie przestrzeni klienta na podjęcie decyzji, etyka i dyplomacji. Praca w branży ubezpieczeniowej zaowocowała wyróżnieniem i członkostwem w prestiżowej, międzynarodowej organizacji MDRT w latach 2018, 2019 i 2020. Oznacza to, że Kasia należy do elity najlepszych sprzedawców na świecie.

Jej system pracy opiera się przede wszystkim o jak najlepsze dopasowanie do klienta. Dzięki temu może on się spodziewać nie tylko produktu, który maksymalnie go usatysfakcjonuje, lecz także profesjonalnej i troskliwej opieki posprzedażowej.

Czy wg Ciebie 2022 będzie początkiem czegoś zupełnie nowego, na co czekasz najbardziej i czy planujesz jakieś kluczowe zmiany?

To będzie zdecydowanie mój rok! Wiem to! 2021 i 2020 to były lata dla mnie pełne wyzwań. Odnalezienie się w nowej rzeczywistości, w rzeczywistości wirtualnej, która zaowocowała zmianą myślenia w kwestii pracy z klientem. Do pandemii doszła jeszcze przeprowadzka, wydanie książki „Bądź doradcą nie sprzedawcą”, powołanie  pierwszego Polskiego Stowarzyszenia Rekomendowanych Doradców Ubezpieczeniowych. 

Z pewnością rok 2022 będzie czasem, gdzie położę jeszcze większy nacisk na work life balance przy jednoczesnym trzymaniu poziomu zawodowego.  Planów zawodowych jest bardzo dużo a kalendarz Love Simple powoli się nimi zapełnia. W moich postanowieniach noworocznych jest otrzymanie po raz 6-ty tytułu MDRT, planuje zdobyć go w 2022 roku. Chcę też rozszerzyć działania PSRDU, zorganizować pierwszą konferencja oraz rozbudować zespół.

Jak doświadczenia tego roku wpłynęły na Twoje priorytety?

Jeszcze bardziej uświadomiłam sobie, że balans to podstawa. Work hard – play hard. Tak samo jak planujemy swoje cele zawodowo, tak samo powinniśmy planować swój odpoczynek i czas dla rodziny. Aktywnie działając w biznesie, łatwo jest się rozpędzić i zapomnieć o tym, co tak naprawdę w życiu jest ważne. A ważna jest równowaga.

Od kiedy korzystasz z narzędzi LoveSimple?

Z narzędzi a właściwie z kalendarza LS korzystam od tego roku. 

Po raz pierwszy miałam styczność z tą marką na jednym z bieznesowych wydarzeń dla kobiet, który zorganizowała moja Manager. Poleciła mi to narzędzie do planowania ponieważ sama z niego korzysta. Muszę przyznać, że poza funkcjonalnością, urzekł mnie sam design kalendarza. Przywiązuję ogromną wagę do detali i dobrej jakości.

Którą agendę wybrałaś i co poczułaś gdy po raz pierwszy wyjęłaś ją pudełka?

Kalendarz sprawił, że poczułam się wyjątkowo już w momencie wyjęcia go z pudełka. Zawsze dla mnie najważniejszy dzień w kalendarzu to 1.01 br. Od wielu lat siadam wtedy i planuje wszystkie cele prywatne i zawodowe na cały rok. To dla mnie swego rodzaju rytuał. Od teraz, z pięknym kalendarzem ma to święto dodatkową oprawę.

Zdradź nam, jaki jest jeden ważny cel osobisty, zawodowy lub finansowy, który masz zamiar szczególnie pielęgnować w swoim kalendarzu w 2022?

Na pewno 6-ty tytuł MDRT – jest to dla mnie szczególnie ważne ponieważ to zwieńczenie całej pracy. Dodatkowo rozwój stowarzyszenia – to trochę jak wychowanie dziecka 😉 oraz minimum 6 choćby krótkich, ale bez dostępu do komórki i komputera – urlopów.

Twoje ulubiona funkcja w  kalendarzu / plannerze?

Miejsce na wpisanie rzeczy do zrobienia. Zawsze mi tego brakowało, teraz mam na to przestrzeń. Lista TO DO ułatwia zaplanowanie każdego dnia, a co za tym idzie efektywniejszego planowania tygodnia i miesiąca.

Jakie jest Twoje podstawowe wyposażenie biurka?

  1. Laptop
  2. Komórka
  3. Kalendarz
    Nic więcej nie potrzebuję do pracy. 

Powiesz nam jeszcze, który z Twoich projektów, nad którym pracowałaś lub który chciałabyś zrealizować w najbliższej przyszłości wymaga szczególnej organizacji?

Cele ustalam 1.01 potem dzielę je na poszczególne etapy i części. Przy takiej ilości zadań i funkcji. Jest ich do pogodzenia całkiem sporo bowiem jestem mamą, doradcą ubezpieczeniowym, mam swój zespół sprzedażowy, piszę artykuły do prasy branżowej, jestem członkiem zarządu stowarzyszenia. Wymaga to pieczołowitej i skrupulatnej organizacji.

3 top wskazówki skutecznej organizacji pracy?

Planuj duże cele i dziel na etapy, po każdym etapie rób „sprawdzam” i koryguj następne etapy, planuj nie tylko zadania i pracę , ale również czas dla siebie i nie rezygnuj z niego!

Twój sposób na uporządkowanie myśli, uczuć…oraz 3 ulubione rytuały dnia

Śniadanie z rodziną, sport i wieczorna kąpiel.

I na koniec zdradź czy w ciągu dnia udaje Ci się rezerwować czas dla siebie

Walczę o to. Moja praca wymaga ogromnego wysiłku intelektualnego dlatego muszę dbać o higienę umysłu. Jeśli tego nie robię tracę na efektywności. Lepiej pracować krócej, ale z wywietrzoną głową 

Kasiu dziękujemy za wywiad:)

W KOŃCU W NASZYM SKLEPIE PIĘKNE PIÓRA KULKOWE!

SKLEP LOVESIMPLE

PIÓRA KULKOWE

2022 KALENDARZE

NOTESY I AKCESORIA

NATURALNE ŚWIECE ZAPACHOWE NOWOŚĆ ZAPACH: “Joy of Winter Holidays”

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT

Shares