ZDROWA MOTYWACJA I SKUTECZNE PLANOWANIE

5 November 2018

Zapraszamy Cię do zapoznania się z nowym projektem  LoveSimple creations & Małgorzata Pawlińska Coaching & Mentoring!

Po serii artykułów wspierających w projektowaniu życia marzeń i bardzo ciepłym przyjęciu zawartych tam treści (dostępne na blogu, począwszy od stycznia 2018), w sierpniu razem z Małgosią Pawlińską postanowiłyśmy ruszyć z większym projektem, poprzez który chcemy przekazać Ci, drogie fanki i czytelniczki LoveSimple 🙂 wszystko, co powinnyście wiedzieć o zdrowej motywacji i skutecznym planowaniu. Naszą misją jest bowiem dostarczanie Wam skutecznej wiedzy oraz narzędzi, wspierających w kreowaniu spełnionego, wypełnionego radością i sensem życia!

W związku z tym postanowieniem, ale także Waszymi zapytaniami i komentarzami, w samym sierpniu odbyły się aż 3 spotkania LIVE na fanpagu LoveSimple creations, mające na celu wesprzeć w zmotywowaniu się do prężnego działania po wakacjach.

Spotkanie w temacie zdrowej motywacji i skutecznego planowania przed nami, idziemy o krok dalej i wspólnie z Małgosią przygotowujemy dużo więcej JEJ! Na początek chcemy zaprosić Cię już 12.11. o godz. 20:30, na inauguracyjny BEZPŁATNY WEBINAR kontynuujący naszą misję 🙂 Temat szkolenia: “OD CZEGO ZACZĄĆ WŁASNY ROZWÓJ? JAK GO ZAPLANOWAĆ?

Żeby przybliżyć lub przypomnieć Ci jaką tematykę poruszyłyśmy do tej pory, przygotowałyśmy podsumowanie naszych sierpniowych spotkań na żywo 🙂

LIVE 1 – Gdzie rodzi się motywacja?

Pierwsze ze spotkań dotyczyło zagadnień związanych ze źródłami motywacji. Jesteśmy praktykami, nie lubimy suchej teorii i wiemy, jak inspirujące są dla Was prawdziwe, życiowe historie. Pisałyście, że chcecie dowiedzieć się, jak wyglądają historie ludzi, którzy ciężko pracowali na swój sukces i po drodze ponosili niejedną porażkę, a jednak się nie poddali.

Nasze spotkanie przybrało więc niecodzienną formę. Ja jako kreatorka marki LOVESIMPLE creations, opowiedziałam swoją historię początków życia w Grecji, tego, jak dochodziłam do pomysłu na swój biznes, jak go rozwijałam. Małgosia zaś udzielała komentarzy od strony psychologicznej, wskazując na źródła motywacji, tłumacząc mechanizmy, jakie się pojawiały w moich zachowaniach. Pokazując, jakie przekonania sprzyjają w osiąganiu sukcesu, gdzie znajdują się nasze niegasnące źródła motywacji do walki.

Przypomnienie niezwykłej historii bynajmniej nie usłanej różami. Wprost przeciwnie – usłanej kolcami róż i to dosłownie! Obejrzyj nagranie, by dowiedzieć się, o co chodzi 😉

Najważniejsze zagadnienia, jakie udało nam się poruszyć to:

  1. Pytania o „DLACZEGO” i sens. Nasze historie – dlaczego robimy to, co robimy?

Co nas motywuje?

  1. Motywacja „od” i motywacja „do”; Motywacja zewnętrzna i motywacja wewnętrzna.
  2. Co jest w życiu ważne, a co ważniejsze? Sztuka priorytetyzacji.

Przedstawiam też kilka słów od uczestniczek spotkania LIVE:

„Cudne było to spotkanie!” „Mega miła rozmowa, pełna wspomnień i ciepłych, a nawet wzruszających, momentów” – to tylko dwa z bardzo wielu komentarzy, jakie otrzymałyśmy.

Owszem, rozmowa była przede wszystkim o motywacji,  ale także, idąc w głąb… O pokorze, determinacji, szacunku do siebie i innych oraz magicznej mocy jaką niesie ze sobą autentyczność. I przepis na sukces mamy gotowy 😉

LIVE 2 – Jak mieć motywację „na stałe”?

Z każdym kolejnym spotkaniem energia rosła coraz bardziej 🙂 Wyczekiwałyśmy z niecierpliwością spotkań z Wami, a i Was przybywało coraz więcej. Okazało się, że Małgosia, ze swoim spokojem i usystematyzowanym podejściem doskonale uzupełnia się z moim entuzjazmem i trudną do utrzymania energią, którą mogłabym obdzielić tłumy! Polubiłyście nasz duet <3 Co dodało nam skrzydeł do przygotowania kolejnych spotkań.

I już na drugim LIVE (po znalezieniu źródeł motywacji, która pomaga nam zrozumieć, czego naprawdę chcemy i „ruszyć z miejsca”) przyszła pora na przeanalizowanie – co robić, by tę motywację jak najdłużej utrzymać? Weszłyśmy więc po raz pierwszy na obszerny teren o nazwie SAMODYSCYPLINA. W październiku odbyło się kolejne spotkanie, pogłębiające to zagadnienie zapoznaj się z tematem SAMODYSCYPLINY.

Tymczasem w sierpniu wyjaśniłyśmy zagadnienia takie jak:

  1. Planowanie małych kroków
  2. Mierzenie postępów / celebracja / korygowanie kursu
  3. Zdrowy dialog wewnętrzny – jak być swoim własnym coachem!

Rozmowa tak się rozwinęła, że Małgosia, jak opowiadała o wartościach i życiu pełnym sensu i spełnienia, tak się nakręciła, że zaczęła brzmieć jak mówca motywacyjny 😉 No ale tak już jest, jak mówi się o czymś, w co głęboko się wierzy i w czym z całego serca chce się wspierać innych. A my życzymy Wam przeżycia swojego życia tak, abyście były z niego DUMNE. I mamy nadzieję, że tym LIVE znów wykonałyśmy mały krok do przodu w rozwijaniu w Was odwagi do realizowania w życiu tego, co według Was ma głębokie znaczenie.

OBEJRZYJ LIVE 3 – Gdy dopada nas kryzys…

Kolejną naszą wspólną cechą (i naszych spotkań) jest zdecydowanie realizm i zdrowy rozsądek. Nie czarujemy, nie dajemy „złotych porad”. Mówimy jak jest. A nie zawsze jest różowo. Przecież zdarza się, że nawet z najlepszym planem, z najzdrowszą motywacją… pojawi się kryzys. Bo nie wszystko da się przewidzieć, bo nie na wszystko mamy wpływ. Dlatego ten temat także wzięłyśmy pod lupę!

Omawiałyśmy zagadnienia, których rozwijanie jest pomocne przy wychodzeniu z kryzysu, jak:

  1. Patrzenie z punktu widzenia „większej sprawy” (wizji życiowej)
  2. Rozwijanie autoempatii
  3. Stawianie na zdrowe poczucie własnej wartości i szczere, zaufane relacje

Przyglądałyśmy się również samemu kryzysowi, starając się zbadać nasz do niego stosunek i możliwość zmiany perspektywy. Pokazywałyśmy, że kryzys może być dobry i wiele nas nauczyć, że może być pretekstem, by zrobić ponowny, generalny przegląd naszych spraw, a czasem całego życia. Czego jeszcze uczy nas kryzys?

– DYSTANSU, bardziej realistycznego podejścia do tego, na co mamy wpływ / a na co nie mamy.

– Możliwości POZNANIA SIEBIE, tego, jak do tej pory definiowaliśmy porażki, tego, czym jest dla nas sukces. Jakie mamy zasoby, a czego jeszcze powinniśmy się nauczyć? Wyznacza też właściwe DLA NAS kierunki rozwoju.

– Jest PRÓBĄ naszych celów i wartości, poddawaną przez los. Na ile Ci naprawdę zależy? I NA CZYM tak naprawdę Ci zależy? Co Cię boli bardziej: nie zrealizowany cel, czy reakcje innych? O czym to mówi?

– Uczy nas TROSKI O SIEBIE, współczucia, większej wyrozumiałości. To też przekłada się na lepsze relacje z innymi.

– Uczy PROSZENIA O POMOC, zbliża do innych, pomaga zaakceptować swoje słabości o bycie nieperfekcyjnym.

– Pokazuje PRAWDĘ O NASZYCH RELACJACH, weryfikuje, na kogo możemy w trudnych momentach liczyć (warto to wiedzieć i nie żyć złudzeniami).

– Pokazuje, że żaden upadek nie jest w stanie odebrać nam NASZEJ WARTOŚCI.

– Pomaga, jeśli zamienimy pytanie DLACZEGO? na PO CO? To wspiera w wyciąganiu lekcji, daje SIŁĘ, DOJRZAŁOŚĆ i MĄDROŚĆ ŻYCIOWĄ.

Kochana tak było w sierpniu, ale to nie koniec! Nie skończy się na 3 LIVE’ach, za bardzo je polubiłyście i My też 🙂

Dlatego od października ruszyłyśmy ponownie, no i mamy już za sobą spotkanie Live oraz 1-szy Webinar, który odbył się 15.10. i dotyczył skutecznego planowania dnia.

Przed nami nowy wspólny projekt. Razem z Małgosią zaplanowałyśmy kontynuację spotkań w tematyce motywacji i skutecznego planowania. Inauguracyjny bezpłatny webinar / “OD CZEGO ZACZĄĆ WŁASNY ROZWÓJ? JAK GO ZAPLANOWAĆ?” już 12.11. o godz.20:30!

Napisz do nas, z czym się borykasz, jaki temat byłby dla Ciebie najbardziej wspierający.
Do zobaczenia na webinarze 🙂

Monika & Małgosia

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT

Shares